Fender Pawn Shop ’51 Butterscotch Blonde MiJ 2010

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Pawn Shop 51. To niesztampowy instrument, który powstał w ramach niezwykle oryginalnej, japońskiej serii. 

Główna idea kolekcji Pawn Shop opiera się na koncepcji, że muzyk mógłby wejść do lombardu i znaleźć tam unikalną, złożoną przez domorosłego majsterkowicza gitarę, która została stworzona z różnych części innych instrumentów. Przyjęcie takiego założenia pozwoliło Fenderowi odejść od schematów i eksperymentować z nietuzinkowymi połączeniami elementów specyfikacji, oferując muzykom ciekawe i różnorodne opcje brzmieniowe i stylistyczne.

W tym przypadku tego egzemplarza mamy do czynienia z naprawdę kreatywnym miksem dwóch najpopularniejszych modeli Fendera okraszonym odrobiną odważnych nowinek.  Korpus od strata; gryf kolorystyka i liczne elementy konstrukcyjne typowe dla tele; odważna elektronika z klasycznym singlem Texas Special przy gryfie i bardzo mocnym (ale rozłączanym!) humbuckerem Enforcer przy mostku oraz finezyjny pickguard składają się na bardzo niesztampowy wizerunek gitary, która z niezwykłą lekkością zabawia się fenderowskim stylem czerpiąc z wielu rozmaitych modeli i okresów produkcji. 

Pawn Shop 51 jest bardzo oryginalny, możne nawet nieco ekscentryczny, ale jednocześnie okazuje się po prostu porządnym instrumentem o szerokiej palecie brzmieniowej i ciekawej filozofii. Znakomitej klasy materiały, osprzęt i elektronika w połączeniu z wysoką jakością wykonania w japońskiej fabryce składają się na bardzo solidne, jedyne w swoim rodzaju wiosło, które z pewnością przypadnie do gustu poszukiwaczom osobliwości. 

Gitara wyprodukowana około 2010 roku. Ma już ponad 10 lat, ale zachowana jest w znakomitym stanie, niemal jak nowa. Znajdą się jakieś mikroryski, ale to naprawdę nieistotna kosmetyka. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Gitara jest w pełni sprawna, wolna od wszelkich wad, ustawiona i gotowa do gry. 

W zestawie widoczny na zdjęciach pokrowiec.