Fender Custom Shop Telecaster „51 Nocaster” Butterscotch Blonde 2005

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Telecaster „51 Nocaster” w klasycznym dla tego modelu wariancie kolorystycznym Butterscotch Blonde. To oczywiście wykonana w Custom Shopie reedycja inspirowana jednym z najstarszych wcieleń tele z zamierzchłych początków produkcji tego modelu. To coś dla gitarzystów poszukujących bardzo korzennego instrumentu, emanującego silnie klimatem retro. Gitara wygląda jak poskładana z walających się po garażu rupieci i można ją rozłożyć na części pierwsze jednym śrubokrętem z płaską końcówką. Taka gitarka jest prawdziwym wehikułem czasu teleportującym prosto do wczesnych lat pięćdziesiątych. Z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom muzycznych staroci lub osób silnie zainspirowanych twórczością wczesnych dekad rocka.

Nocaster to arcydzieło prostoty, w którym drzemią wielkie pokłady energii. Jesionowy korpus; gruby, klonowy gryf, twangujące pickupy, archaiczny osprzęt i lakier nitro to recepta na tele w najbardziej klasycznym wydaniu. Tak skonfigurowany instrument, choć został zaprojektowany ponad 70 lat temu nigdy nie wyszedł z mody i z powodzeniem znajduje zastosowanie we współczesnej muzyce. Lata lecą a reedycje Nocastera cały czas są jednymi z najbardziej cenionych i poszukiwanych wariantów Telecastera.

Instrument wyprodukowany w roku 2005. Pod względem technicznym wszystko z nim w najlepszym porządku. Sprzęt jest w pełni sprawny, ustawiony i gotowy do gry. Progi są po lekkim szlifie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.  Jeśli chodzi o stan wizualny to znajdzie się sporo śladów w postaci wgniotek, obić i rys, ale wszystko to tworzy efektowny relic idealnie pasujący do charakteru tego modelu.

W zestawie jest oryginalny futerał typu thermometer i certyfikat Custom Shopu.

Zdecydowanie polecam!