Fender Custom Shop ’57 Stratocaster California Beach Sunset Coral 2004

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Custom Shop ’57 Stratocaster. Instrument pochodzi limitowanej serii California Beach stworzonej w roku 2004 na targi Musikmesse. Fender wyprodukował jedynie 150 egzemplarzy tej gitary, jest więc to dość unikatowy instrument, który spodoba się miłośnikom nieco bardziej wyszukanych, mniej oczywistych gitar. Poza tym, że to po prostu solidny strat z wysokiej półki, trzeba mu jeszcze dostawić mały plusik za szczególne walory kolekcjonerskie.

Ten model nawiązuje stylistycznie do kultury surferów – ma niestandardowy certyfikat autentyczności oraz neckplate informujący o przynależności do serii California Beach. Przede wszystkim jednak gitarę wyróżnia plażowy kolor Sunset Coral, który świetnie prezentuje się z jasnym gryfem nadając gitarze klimatu retro z ery surf rocka.Technicznie gitara jest klasycznym, vintage’owym stratem typu 57. Mamy tu w całości klonowy gryf, olchowy korpus, trzy single (CS FAT 50), lakier nitro i osprzęt typu vintage. Od tradycyjnej specyfikacji lat 50 odbiega tylko radius gryfu, który w tym przypadku ma 9,5 cala.

Gitara ma 17 lat, ale zachowana jest w znakomitym, kolekcjonerskim wręcz stanie. Znajdą się naprawdę minimalne ślady użytkowania w postaci mikrorysek widocznych pod światło i małego śladu w rejonie kieszeni gryfu będącego typową konsekwencją regulacji od strony korpusu. To naprawdę detale i trudno wymagać więcej od instrumentu w tym wieku. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Progi w świetnym stanie, prawie jak nowe.

W komplecie z gitarą oferuję oryginalny futerał, certyfikat oraz trochę papierków od producenta. Jet też pasek.