Fender Custom Shop 1959 Reissue Stratocaster Sonic Blue 2006 Limited

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Custom Shop Stratocaster 1959 Reissue. Jest to limitowany, rzadki model wyprodukowany w roku 2006. Instrument jest najwyższej klasy reedycją strata z roku 1959. Ta data jest ważną cezurą w historii marki ponieważ w tym właśnie roku do specyfikacji strata trafiła palisandrowa podstrunnica. 

Gitara w rzadkim i powszechnie uwielbianym nitrocelulozowym  lakierowaniu Sonic Blue doskonale oddającym klimat i estetykę przełomu lat 50 i 60. Gitara w wariancie wykończeniowym relic, a więc fabrycznie postarzona, co jeszcze bardziej uautentycznia jej historyczny charakter.  Przetarcia, pęknięcia i osady na osprzęcie są bardzo przekonujące i w przypadku tego egzemplarza raczej nienachalne. Nie jest to z pewnością drastyczny heavy relic, a raczej coś zdecydowanie bardziej stonowanego. Z miętowym pickguardem instrument spokojnie może kandydować w konkursie na idealnego wizualnie straotcastera. 

Gitara pomimo osprzętu typu vintage i raczej staroświeckiej prezencji jest instrumentem doskonałym pod względem komfortu gry. Gryf o profilu C, progi medium jumbo i zupełnie współczesny radius 9,5 cala pozwalają z łatwością poruszać po gryfie technikami, o których w roku 1959 jeszcze nikt nie miał pojęcia. 

Brzmienie gitary to za sprawą historycznej specyfikacji i pickupów Custom Shop FAT 50 esencja stratocastera typu vintage. Harfowy clean, chrupiący crunch i drapieżny drive to specjalność tej wyjątkowej gitary. Jeśli macie trochę głębsze kieszenie i szukacie strata najwyższej klasy polecam tego kandydata. 

Gitara sprawna technicznie, wolna od wszelkich wad i zachowana w fabrycznej konfiguracji. Progi bez śladów użytkowania, 

W zestawie oryginalny, limitowany futerał z haftowanym logo Custom Shopu, certyfikat autentyczności i trochę papierów od producenta.

 

 

 

 

 

Back to top