Fender Stratocaster Classic 50 Fiesta Red 2010

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Stratocaster Classic 50. Jest to wyprodukowany w Meksyku instrument bardzo mocno zainspirowany latami pięćdziesiątymi. Specyfikacja i ogólna prezencja czerpie garściami z kultowych i kosztujących fortunę pierwszych wersji strata. Jeśli szukacie czegoś retro, ale nie chcecie wydawać fortuny, ten model jest najbardziej przystępną cenową gitarą pozwalającą poczuć klimat archetypicznego strata. Zagracie na tym wszystkie oldiesy od Buddy’ego Holly’ego po The Shadows, ale wiosło takiej specyfikacji sprawdzi się także we współczesnym bluesie, funku i wszelkich odmianach rockowej alternatywy.

Gitara ma olchowy korpus w wykończeniu Fiesta Red. To jeden z najbardziej kultowych kolorów Fendera. W połączeniu ze słomianym, w całości klonowym gryfem wygląda naprawdę stylowo. Pickupy to single w klimacie vintage, które charakteryzuje dość niski sygnał. Gryf o typowych dla lat 50 parametrach pozwala poczuć klimat strata sprzed lat. Osprzęt vintage nawiązujący do stosowanego w oryginałach. Gitara jest spójna stylistycznie i w tej cenie jest bezkonkurencyjną opcją dla gitarzystów poszukujących Fendera w specyfikacji rodem z lat 50.

Ten egzemplarz wyprodukowany został w roku 2010. Ma już 12 lat, ale zachował się w naprawdę świetnym stanie. Ślady użytkowania są kosmetyczne. Drobne ryski, jakieś pojedyncze wgniotki. Nic co wpływałoby w sposób istotny na estetykę. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Gitara jest w pełni sprawna, progi są w świetnym stanie.