Fender Blues Deluxe Tweed USA

SPRZEDANE
CENA: Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Licytacja od złotówki na Allegro. LINK TUTAJ

Elektryczna Dusza zaprasza do licytacji wzmacniacza lampowego Fender Blues Deluxe. Nie jest to współcześnie produkowana meksykańska reedycja, lecz bardziej szanowany amerykański oryginał z lat 90. Combo stylistycznie nawiązuje do klasycznych tweedowych wzmacniaczy z lat 50 XX wieku. Lustrzany panel, brązowy grill oraz charakterystyczne dla marki żółte, tweedowe obicie są żelazną klasyką gitarowego designu. To ładny mebel, ale poza tym absolutnie profesjonalny i pełen charakteru sprzęt.  W kategorii czystego brzmienia i niskiego gainu jest jedną z najciekawszych propozycji na rynku. Do tego tego ma przyjazne gabaryty i jest niezbyt ciężki – nie daje się zbytnio we znaki w transporcie.

Wzmacniacz jest dwukanałowy. Oferuje piękny, szklisty clean przełamujący się na większej głośności oraz klasyczny amerykański drive. Combo ma także reverb sprężynowy, z którego Fendery słyną oraz funkcjonalną pętlę efektów. Piec jest świetnym partnerem dla stratów i tele, ale doskonale radzi sobie także ze gitarami wyposażonym w humbuckery. Brzmienie jest bardzo klasyczne, utrzymane w stylistyce vintage. Zdecydowanie nie polecam go do grania black metalu, choć głośnością może się równać z niejednym piekielnym fullstackiem. Wzmacniacz ma bluesowy charakter i jako taki najlepiej sprawdza się w całej palecie amerykańskich gatunków od country, przez wszelkiej maści rock and rolle, po łagodny rock spod znaku The Eagles. Bez problemu da się z niego wykrzesać także zadziorność Stonesów i brzmienia funkowe. Ponadto doskonale sprawdzi się w zupełnie współczesnych klimatach rockowej alternatywy, jego mocną stroną jest także jazz.

Sprzęt jest używany, ale zachowany w bardzo dobrym jak na swój wiek stanie. Posiada powierzchowne ślady użytkowania, które wyglądają raczej stylowo niż szpetnie, pod względem technicznym jest oczywiście absolutnie sprawny. Wszystko działa jak trzeba, lampy nie dają oznak zużycia, można włączać i grać.

Strat widoczny na zdjęciu wystąpił jako dekoracja. Można go znaleźć na mojej stronie internetowej.

Zachęcam do licytacji od złotówki bez ceny minimalnej. LINK TUTAJ. 

 

Back to top