Fender American Vintage ’64 Telecaster White Blonde 2017

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender Telecaster ’64 Reissue. To instrument z cenionej serii American Vintage, a więc historyczna reedycja inspirowana specyfikacją z pierwszej połowy lat 60.

Ten model ma lekki jesionowy korpus wykończony cienkim nitro w kolorze White Blonde. Spod lakieru przebija delikatnie efektowny rysunek drewna. Gitara ma typowy dla lat 60 gryf o profilu C z palisandrową podstrunnicą. Fabrycznie gitara miała szyjkę w lakierze na wysoki połysk, ten egzemplarz jednak ma gryf w wykończeniu olejowo-woskowym znanym z gitar Music Man. Jak na serię Am. Vintage przystało nie zabrakło charakterystycznych smaczków jak most z trzema siodełkami, klucze vintage, małe progi, kalkomanie na lakierze itd. Ogólnie gitara ma stworzyć wrażenie instrumentu sprzed dekad i udaje jej się to znakomicie. Na taki odbiór wpływ mają również utrzymane w klimacie retro pickupy American Vintage ’64 Gray-Bottom, które są jednymi z najbardziej udanych fenderowskich singli.

Ten egzemplarz wyróżnia się fantastyczną wagą. Praktycznie równe 3 kg to wspaniały wynik na poziomie znacznie wyższych, selekcjonowanych pod tym względem modeli z Custom Shopu. Jeśli zwracacie uwagę na ten, będziecie naprawdę zachwyceni. Ze świecą szukać na tym pułapie cenowym tak lekkiego telecastera.

Gitara wyprodukowana w roku 2017. Ma 6 lat i znajdzie się na niej trochę śladów użytkowania w postaci obić, odprysków, rysek i przebarwień. Pasują one jednak to charakteru serii American Vintage i tylko dodają gitarze klimatu minionych epok. Jeśli chodzi o kwestie techniczne to instrument jest w pełni sprawny i nie ma na koncie żadnych napraw.

W zestawie oryginalny futerał z brązowym obiciem i złotym wnętrzem. Gitara wygląda w nim perfekcyjnie.