Fender American Vintage 62 Stratocaster 2012

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje kapitalnego Fendera Stratocastera z fantastycznej serii American Vintage. Ten egzemplarz jest reedycją słynnej wersji strata z rocznika 1962, na którym grali i grają najwięksi z największych. To jeden z najwyższych, produkowanych poza Custom Shopem, modeli strata.

Instrument ma wszystkie, niespotykane w innych seriach cechy starych Fenderów jak lakier nitro, osprzęt vintage, klasyczne frezy SSS i dedykowane do tego modelu przetworniki generujące ikoniczne brzmienie starych stratów.

Stratocastery w wersji 62 są bardzo cenione i zrobiły oszałamiającą karierę na scenach świata. Wiele osób uważa ten właśnie model za wzorcowy. Z jednej strony te gitary nie były już tak surowe pod względem wizualnym jak ich starsze rodzeństwo produkowane w latach 50, z drugiej wciąż zachowały wszystkie cechy specyfikacyjne uznawane dziś za klasyczne. 62 to zresztą jedna z ostatnich odsłon stratocastera utrzymanych w starym stylu tj. przed erą CBS i szeregiem zmian oddalających strata od jego pierwotnych projektów. Reedycja, którą mam dziś przyjemność przedstawić przypomina więc nie tylko doskonałą specyfikację, którą należałoby wyryć na dwóch kamiennych tablicach i głosić z ambony, ale i zmierzch klasycznego okresu firmy Fender, która już za moment znaleźć się miała w szponach wielkiej korporacji i zacząć pisać nowy rozdział swojej historii. 

Gitara używana, zachowana w bardzo dobrym stanie. Jest to egzemplarz z roku 2012. Kilka rysek i małych wgniotek to jedyne ślady użytkowania. Technicznie wszystko w najlepszym porządku, na progach bardzo znikome ślady użytkowania. Myślę, że jak na ten wiek super. W zestawie jest znakomitej klasy (nowy ponad 1000 zł) oryginalny futerał Fender G&G ze złotym środkiem i  brązowym obiciem oraz komplet papierów. Jest to zestaw jak ze sklepu. Gitara w tej wersji nie jest już produkowana i nie da się kupić nowego egzemplarza. Zdecydowanie warto się zainteresować.

Back to top