Fender American Vintage 1956 Reissue Stratocaster 2014 Trans White Blonde

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Zapraszam do zakupu gitary elektrycznej Fender Stratocaster w jednej z najwyższych wersji American Vintage 56 Reissue. Gitara jest wiernym odwzorowaniem strata produkowanego przez Fendera w roku 1956, a więc dokładnie 61 lat temu.  To oficjalna reedycja, oryginalny amerykański Fender z najwyższej półki.

Instrument to absolutny top jeśli chodzi o specyfikację. Jeżeli szukacie strata bliskiego oryginałom, produkowanym na początku historii firmy Fender, to nic lepszego niż ten egzemplarz poniżej pułapu Custom Shopu nie znajdziecie.

Dane techniczne tego modelu to prawdziwa litania najbardziej pożądanych przez stratocasterowców cech. Mamy tutaj jesionowy korpus z poprawnymi historycznie, bardzo rzadkimi współcześnie, frezami SSS. Nie mogło zabraknąć także  grubego jak kij baseballowy (choć świetnie leżącego w dłoni) gryfu o oldschoolowych parametrach: 21 małych progów, radius 7,25 cala, regulacja od strony korpusu.  Mimo tej niesprzyjającej niskiej wadze konstrukcji, cały instrument waży jedynie 3,2 kg co czyni go wybitnie lekkim egzemplarzem. Drugiego takiego ze świecą szukać. Całość wykończona jest cenionym przez gitarzystów lakierem nitro (dosłownie liźnięta cieniutką warstwą). Przez lakier delikatnie przebija efektowny rysunek jesionowego drewna.  Takie wykończenie nazywa się Aged White Blonde. Pickupy to oczywiście zawodowy amerykański set Vintage 56 dedykowany specjalnie do tego modelu. Osprzęt oczywiście typu vintage, w całości odpowiadający temu z epoki. Nie zabrakło także smaczków z surowym, jednowarstwowym pickguardem oraz kalkomaniami na lakierze

Gitara idealna do uzyskiwania brzmień gitarzystów używających stratocasterów typu 50’s. Z pewnością spodoba się miłośnikom muzyków takich jak Buddy Holly, Eric Clapton, David Gilmour i wielu wielu innych. Strat typu 50’s zrobił oszałamiającą sceniczną karierę.

Gitara w znakomitym stanie. Ma w zasadzie jeden ślad użytkowania w postaci zamarkowanego odpryski na rogu, który pojawił się podczas montażu straplocka (straplocki i oryginalne zaczepy w zestawie). To drobiazg, poza tym gitara jak nowa, ma nawet wciąż zaplombowany otwór na wajchę.

W zestawie z oryginalny tweedowym futerałem (osobno kosztuje 1000 zł)  oraz kompletem papierów.

W sklepie za taki zestaw zapłacić trzeba prawie 8000 zł.  Ten egzemplarz jest zdecydowanie tańszy.