Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Fender American Standard Telecaster Sunburst 1999

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Na tej aukcji oferuję gitarę elektryczną Fender Telecaster. Jest to model American Standard, a więc profesjonalny sprzęt wyprodukowany w USA. Współcześnie produkowane nowe odpowiedniki kosztują powyżej 6 tysięcy złotych.

Gitara w klasycznym wykończeniu sunburst wyprodukowana w roku 1999. Choć osiągnęła właśnie pełnoletniość w najmniejszym stopniu nie zdradza swojego wieku.  Mało tego wygląda jakby wygrzebał ją ktoś z jakiegoś zapomnianego sklepowego magazynu.  Ślady użytkowania, których można się na niej dopatrzeć są raczej śmieszne niż straszne. Zdecydowanie nie często widuje się tak stare instrumenty zachowane w równie dobrej kondycji. Gitara oczywiście oryginalna, w pełni sprawna technicznie i gotowa do gry. Działa wszystko do kluczy, przez regulację gryfu po elektronikę a wszystkie części są wciąż fabryczne. Progi mają minimalne oznaki użytkowania i nie kwalifikują się do jakichkolwiek działań lutniczych. Gitara stroi, działa i nie sprawia najmniejszych problemów. Powinna spodobać się miłośnikom trochę starszych Fenderów.

W zestawie z gitarą jest oryginalny futerał Fendera, pochodzi on jednak z późniejszego rocznika. (Poprzedni właściciel dokonał zamiany, ponieważ potrzebował większej komory na akcesoria). Taki futerał kosztuje w każdym około 600 zł, więc warto mieć komplet. Do tego dołączam (to rzadkość w przypadku leciwych gitar) komplet papierów (metki, naklejki, instrukcje). Sklepowy komplet jak z kapsuły czasu.

Tele to sztandarowa gitara Fendera i zarazem jeden najpopularniejszych instrumentów na świecie. Ten egzemplarz skonfigurowany jest na tyle dobrze, że powinien bez problemu zadowolić większość gitarzystów. Najważniejszą cechą serii American Standard jest właśnie to, że instrumenty te są bardzo bezpiecznym wyborem, pozwalającym poznać telecastera w najbardziej uniwersalnej odsłonie. Pickupy mają optymalny sygnał zarówno dla kanału czystego jak i przesterowanego, radius 9,5 nie jest uciążliwy przy współczesnych technikach gry,  progi medium zapewniają wysoki komfort a regulacja gryfu od struny główki ułatwia regulację. To wcielenie strata jest prawdziwym koniem roboczym o tysiącu zastosowań. Jako że jest to instrument produkcji amerykańskiej z pewnością będzie lepszą formą ulokowania pieniędzy niż wersje produkowane w innych krajach. 

 
 
Back to top