Fender Stratocaster 50 Anniversary Am. Standard Sonic Blue 1996

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Opis

 

Elektryczna Dusza prezentuje dzisiaj ciekawy egzemplarz gitary Fender American Standard Stratocaster. Instrument z jubileuszowego rocznika 1996. Z tyłu główki znajduje się mały emblemat upamiętniający przypadającą wtedy pięćdziesiątą rocznicę istnienia firmy. Gitara pierwotnie kupiona była w sklepie muzycznym w Hanowerze. Mam od poprzedniego właściciela rachunek za nią wystawiony jeszcze w markach niemieckich. Nie wiem czy Niemiec płakał jak sprzedawał, ale mogło tak być, bo stan gitary zdumiewa i wygląda ona raczej jak coś ze sklepowej wystawy niż sprzęt dwudziestodwuletni. Zarówno korpus jak i gryf są w doskonałej kondycji. Gitara nie ma żadnych obić, rys, wgnieceń, pęknięć czy innych mankamentów wizualnych. Wygląda naprawdę świeżo i swojego wieku absolutnie nie zdradza. Nieczęsto spotyka się instrumenty, na które ktoś musiał aż tak chuchać i dmuchać. Podobnie jak z wyglądem rzecz się ma ze stanem technicznym. Regulacja gryfu działa, osprzęt jest w pełni sprawny, elektronika nie płata żadnych figli. Wszystko jest oryginalne, fabrycznie zamontowane i gotowe do akcji. Progi noszą jedynie kosmetyczne ślady sporadycznego grania i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

Gitara w bardzo rzadkim w przypadku tego modelu kolorze sonic blue. To taki zgaszony niebieski nawiązujący do designu lat 50 i 60. Na podobnie wyglądającym stracie grywał John Lennon.  Taki wariant wykończeniowy nie jest od wielu lat produkowany i gitar takich jak ta nie widuje się często. Szczególnym rarytasem jest wersja z palisandrową podstrunnicą.

Gitara jest bardzo wygodna.  Am. Standardy z lat 90 mają dość smukłe, ergonomiczne gryfy, które sprawdzają się świetnie zarówno w grze rytmicznej jak i solowej. Pod względem brzmieniowym gitara jest również niezwykle wszechstronna i powinna przypaść do gustu muzykom poruszającym się w różnych stylach. Jeśli szukacie dobrego, interesującego Fendera, którego ze względu na niewielką dostępność nie da się łatwo kupić w dowolnym momencie, powinniście zwrócić uwagę na ten egzemplarz. Myślę, że to bezpieczna, nieobarczona żadnym ryzykiem inwestycja.

W zestawie z gitarą jest oczywiście oryginalny futerał zachowany w bardzo dobrym stanie.

Galeria

Back to top