Fender American Standard Stratocaster Electric Blue 1995 /Clapton Mod

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender American Standard Stratocaster. Tym razem egzemplarz z roku 1995 w bardzo efektownym i rzadko spotykanym wykończeniu Electric Blue. To jeden z najrzadziej spotykanych kolorów Fendera, zdecydowanie wyróżnia się z tłumu.
Drugą cechą charakterystyczną tego egzemplarza jest zmodyfikowana elektronika. Zamiast stockowych przetworników zamontowane są bezszumowe single Noiseless Vintage wraz z znanym z gitar Erica Claptona aktywnym mid boostem. Pod tylną płytką jest frez na baterię 9v, pod pickguardem płytka PCB preampu. Jeśli lubicie brzmienia w klimacie Claptona taka konfiguracja elektroniki przypadnie Wam do gustu.

Seria American Standard to woły robocze o tysiącu zastosowań. Wszechstronne brzmienie, przestępny gryf, ponadczasowy wygląd i odpowiednia doza prestiżu przy racjonalnej cenie to zalety tej szanowanej za uniwersalność i wielozadaniowość serii. Szukając solidnego strata nie sposób pominąć ten jakże oczywisty wybór. To znany na całym świecie wielki hit Fendera.

Gitara ma 27 lat, ale jest zachowana w świetnym jak na jej wiek stanie. Znajdą się oczywiście drobne obicia, wgniotki i ryski, ale generalnie nic nadzwyczajnego. Jak na instrument z połowy lat 90 jest naprawdę dobrze. Podobnie rzecz się ma jeśli chodzi kwestie techniczne – instrument jest po prostu w pełni sprawny. Progi po szlifie, zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

W zestawie widoczny na zdjęciach futerał.