Fender American Original 50’s Telecaster Butterscotch Blonde 2018

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender American Original 50’s Telecaster.  To oczywiście wznowienie ponadczasowej wersji klasycznego tele z początków lat 50, a więc takiego o bardzo archaicznej, pierwotnej formie stanowiącej esencję gitarowego stylu vintage. 

Gitara to jeden z najwyższych modeli produkowanych przez Fendera poza Custom Shopem. Choć w porównaniu z wycackanymi modelami Deluxe wygląda jakby została z złożona z rupieci, które akurat były w garażu i bez problemu można ją rozkręcić na części pierwsze jednym śrubokrętem z płaską końcówką, to jest uważana przez wielu gitarzystów za najbardziej esencjonalną wersją telecastera i najpełniejszą realizacją jego brzmieniowej filozofii. W tej surowej, nieco prymitywnej formie kryje się niesłabnący od ponad 70 lat czar. 

Ten model posiada wiele pożądanych cech oryginału sprzed lat i powinien przypaść do gustu miłośnikom poprawności historycznej. W specyfikacji znajdziemy kultowe wykończenie Butterscotch Blonde z przebijającym delikatnie rysunkiem jesionowego korpusu, klonowy gryf o profilu U (radius 9,5”), lakier nitro, małe progi, osprzęt vintage i świetne pickupy w klimacie retro. Tak wyglądający i skonfigurowany telecaster jest chyba najbliższy podstawowemu wyobrażeniu na temat tego modelu. Poszukiwaczy jasnego, czystego brzmienia, twangu oraz klasycznych przesterów w klimacie  retro powinien ten instrument bez problemu zadowolić. 

Egzemplarz wyprodukowany w roku 2018. Ma drobne ślady użytkowania w postaci rysek i drobnych wgniotek, ale ogólnie prezentuje się znakomicie. Pod względem technicznym wszystko z nim w jak najlepszym porządku.  Nie był naprawiany, modyfikowany i jest wolny od wszelkich wad. 

W zestawie oryginalny futerał.