Fender American Original 50’s Stratocaster White Blonde 2019

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje znakomitego Fendera Stratocastera. Jest to model 50’s ze sławetnej serii American Original (dawniej Am. Vintage), która jest zbiorem reedycji kultowych gitar z ważnych pod względem historycznym roczników. Tym razem sięgamy po kanonicznego strata w wystrzałowym kolorze White Blonde, inspirowanego wczesnymi Fenderami z pierwszej dekady ich produkcji.

Gitara oczywiście made in USA, w odróżnieniu od modeli japońskich i meksykańskich charakteryzuje się dużą konsekwencją w odtwarzaniu prawdy historycznej oraz wysoką jakością zastosowanych komponentów. Konfiguracja jest imponująca i nie może dziwić fakt, że gitary należące do serii Original to jedne z najbardziej cenionych Fenderów. Warto przyjrzeć im się bliżej.

Ten egzemplarz ma korpus wykonany z lekkiego jesionu, którego piękny rysunek przebija się dyskretnie przez nitrocelulozowe, bardzo cienkie, wykończenie White Blonde. Korpus ma poprawne historycznie frezy wyłącznie pod trzy single. Jak na strata typu 50’s przystało gryf jest klonowy i charakteryzuje się klasycznym progilmem soft V. Zmianą w stosunku do oryginałów sprzed dekad jest tutaj promień podstrunnicy, który w tym przypadku wynosi 9,5 cala. To taki ukłon w kierunku wygody gry.

W specyfikacji gitary spotkamy różne smaczki typowe dla epoki, którą została zainspirowana.  Nie mogło zabraknąć osprzętu typu vintage oraz charakterystycznych dla pierwszego okresu produkcji Fendera kalkomanii na lakierze. Całość wygląda naprawdę stylowo. Gitara posiada oczywiście zawodową, amerykańską elektronikę  z jednymi z najlepszych przetworników Pure Vintage ’59 Single-Coil Strat .  Brzmią kapitalnie i pasują doskonale do tego instrumentu.

Gitara wyprodukowana w roku 2019 a więc względnie nowa. Znajdzie się na niej kilka drobnych śladów użytkowania, ale generalnie stan w nieznacznym tylko stopniu odróżnia się od sklepowego. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. Gitara nie była naprawiana, modyfikowana i jest wolna od wszelkich wad.

W komplecie z gitarą sprzedaję wysokiej klasy oryginalny futerał z tweedowym obiciem i czerwonym wnętrzem oraz komplet papierów z certyfikatem autentyczności na czele. Jest także wajcha i osłona na mostek. Bardzo ładny komplet. Zdecydowanie polecam!