Fender American Original 50’s Stratocaster Aztec Gold 2017

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje znakomitego Fendera Stratocastera. Jest to model 50’s ze sławetnej serii American Original (dawniej Am. Vintage), która jest zbiorem reedycji kultowych gitar z ważnych pod względem historycznym roczników. Tym razem sięgamy po kanonicznego strata, inspirowanego wczesnymi Fenderami z pierwszej dekady ich produkcji. Egzemplarz w rzadkim i szczególnie efektownym kolorze Aztec Gold.

Gitara oczywiście made in USA, charakteryzująca się dużą konsekwencją w odtwarzaniu prawdy historycznej oraz wysoką jakością zastosowanych komponentów. Konfiguracja jest imponująca i nie może dziwić fakt, że gitary należące do serii Original to jedne z najbardziej cenionych Fenderów. Warto przyjrzeć im się bliżej.

Ten egzemplarz ma korpus wykonany z olchy wykończony cienkim, złotym lakierem nitrocelulozowym. Korpus ma poprawne historycznie frezy wyłącznie pod trzy single. Jak na strata typu 50’s przystało gryf jest klonowy i charakteryzuje się klasycznym profilmem soft V. Zmianą w stosunku do oryginałów sprzed dekad jest tutaj promień podstrunnicy, który w tym przypadku wynosi 9,5 cala. To taki ukłon w kierunku wygody gry.

W specyfikacji gitary spotkamy różne smaczki typowe dla epoki, którą została zainspirowana.  Nie mogło zabraknąć osprzętu typu vintage oraz charakterystycznych dla pierwszego okresu produkcji Fendera kalkomanii na lakierze. Całość wygląda naprawdę stylowo. Gitara posiada oczywiście zawodową, amerykańską elektronikę  z jednymi z najlepszych przetworników Pure Vintage ’59 Single-Coil Strat .  Brzmią kapitalnie i pasują doskonale do tego instrumentu.

Gitara wyprodukowana w roku 2017. Ma typowe dla tego rodzaju wykończenia przetarcie lakieru z tyłu korpusu i trochę pomniejszych wgniotek, rysek i obić. Nic sensacyjnego. Jeśli chodzi o stan techniczny wszystko jest w najlepszym porządku. Progi są w bardzo dobrym stanie i zdecydowanie nic nie trzeba z nimi robić.

W komplecie z gitarą sprzedaję wysokiej klasy oryginalny futerał z tweedowym obiciem i czerwonym wnętrzem . Do gitary jest także certyfikat, wajcha i osłona na mostek. Bardzo ładny komplet.

Zdecydowanie polecam!