Fender American Lonestar Stratocaster Teal Green Metallic 1997

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje Fendera Stratocastera w bardzo cenionej wersji American Lonestar.

Instrument oczywiście produkcji USA, nie należy mylić go z zupełnie inną, tańszą gitarą Lonestar Deluxe wytwarzaną w późniejszych latach w Meksyku.  Amerykańskie Lonestary nie są od wielu lat produkowane i należą dziś do najbardziej poszukiwanych fenderów na tym pułapie cenowym. Nic dziwnego. Ten model słynie z bogatej konfiguracji zapewniającej ponadprzeciętną uniwersalność oraz efektownego wyglądu. Nie inaczej jest w przypadku oferowanego przeze mnie egzemplarza. 

 Gitara ma ciekawy, morski kolor Teal Green Metallic a oprócz tego znakomitej prezencji nadają jej fabryczne, perłowe maskownice. Całość wygląda bardzo scenicznie i zdecydowanie może się podobać. 

W tym egzemplarzu mamy klasyczny, klonowy gryf. Szyjka gitary jest łagodnie wyprofilowana i niezbyt gruba a radius podstrunnicy ma bezpieczne 9,5 cala. Gitara należy więc do wygodnych i ergonomicznych. 

Model Lonestar to jednak przede wszystkim ciekawa elektronika. Znakiem rozpoznawczym tej gitary jest układ  wyposażony w dwa single Texas Special i humbuckera Seymour Duncan Pearly Gates. Strat HSS jest uniwersalny i polecam go osobom, które chcą mieć jedną gitarę do wszystkiego. W przypadku instrumentu takiego jak ten nie trzeba wybierać między fenderowską szklanką i rockowym mięsem, bo jedno i drugie jest pod ręką. Zarówno łagodne jak i to bardziej agresywne brzmienie gitary to sound z górnej półki. Texasy nie wymagają żadnych rekomendacji – są esencją bluesa, funka i klasycznego rocka. Pearly Gates natomiast uchodzi za jednego z najlepszych humbów do strata. Udało się wypracować w tej gitarze znakomity kompromis brzmieniowy. Jeśli szukacie konia roboczego do codziennego grania, powinniście zwrócić uwagę na ten ciekawy model. Poradzi sobie w wielu stylach.

Gitara w wyprodukowana w roku 1997, ma więc już ponad 25 lat i przechodzi do klasyki. Ten egzemplarz ma trochę powierzchownych śladów użytkowania (drobne obicia, wgniotki i ryski) ale ogólnie rzecz biorąc prezentuje się bardzo dobrze. 

Jest oczywiście w pełni sprawna technicznie, wolna od wszelkich wad i zachowana w fabrycznej konfiguracji.  Progi (po delikatnym szlifie) są w bardzo dobrym stanie.  W zestawie jest też oryginalny futerał.