Fender American Series Fat Stratocaster (Lonestar) Sienna Sunburst 2002

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje znakomitego Fendera Stratocastera.  Formalnie to American Series Fat Strat Texas Special, ale tradycyjnie stratocaster w takiej konfiguracji nazywany jest Lonestarem (w roku 2001 Fender pozmieniał nazwy niektórych modeli, specyfikacje pozostały jednak bez zmian). Ten model spopularyzował humbuckera pod mostkiem w modelu stratocaster i do dziś uchodzi za wzór konfiguracji HSS.

Straty w tej wersji i należą dziś do najbardziej poszukiwanych fenderów na tym pułapie cenowym. Nic dziwnego. Ten model słynie z bogatej konfiguracji zapewniającej ponadprzeciętną uniwersalność oraz efektownego wyglądu. Nie inaczej jest w przypadku tego egzemplarza.

Gitara ma bardzo dobrze spasowany i przepięknie usłojony korpus wykonany z jesionu. Drewno wygląda bardzo efektownie, jego urok podkreśla efektowne wykończenie Sienna Sunburst. Luksusowej prezencji nadają także fabryczne, perłowe maskownice.

To egzemplarz w wersji z palisandrową podstrunnicą. Szyjka gitary jest łagodnie wyprofilowana i niezbyt gruba a radius podstrunnicy ma bezpieczne 9,5 cala. Gitara należy więc do wygodnych i ergonomicznych.

Model Lonestar to jednak przede wszystkim ciekawa elektronika. Znakiem rozpoznawczym tej gitary jest układ wyposażony w dwa single Texas Special i humbuckera Seymour Duncan Pearly Gates. Strat HSS jest uniwersalny i polecam go osobom, które chcą mieć jedną gitarę do wszystkiego. W przypadku instrumentu takiego jak ten nie trzeba wybierać między fenderowską szklanką i rockowym mięsem, bo jedno i drugie jest pod ręką. Zarówno łagodne jak i to bardziej agresywne brzmienie gitary to sound z górnej półki. Texasy nie wymagają żadnych rekomendacji – są esencją bluesa, funka i klasycznego rocka. Pearly Gates natomiast uchodzi za jednego z najlepszych humbuckerów do strata. Udało się wypracować w tej gitarze znakomity kompromis brzmieniowy. Jeśli szukacie konia roboczego do codziennego grania, powinniście zwrócić uwagę na ten ciekawy model. Poradzi sobie w wielu stylach.

Gitara w wyprodukowana w roku 2002, ma więc już ponad 20 lat i przechodzi do klasyki. Ten egzemplarz ma trochę powierzchownych śladów użytkowania (bardzo drobne obicia, wgniotki i ryski) ale ogólnie rzecz biorąc prezentuje się znakomicie jak na swój wiek.

Jest oczywiście w pełni sprawna technicznie, wolna od wszelkich wad i zachowana w fabrycznej konfiguracji. Progi (po delikatnym szlifie) są w bardzo dobrym stanie. W zestawie jest też oryginalny futerał i trochę makulatury od producenta.