Chcesz kupić lub przetestować? Napisz lub zadzwoń!

Fender American Deluxe Stratocaster Tobacco Burst 2009

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje Fendera Stratocastera w znakomitej odsłonie American Deluxe (najnowsza generacja!). Gitara w przepięknym, bardzo rzadkim wykończeniu Tobacco Sunburst, które zdecydowanie wyróżnia tę gitarę. Jest to ekskluzywny model z górnej półki (wyżej już tylko Custom Shopy), za który w tradycyjnym sklepie zapłacić trzeba było ok 8 tysięcy złotych. Specyfikacja po prostu powala, jeśli szukacie pożądanej gitary tego typu, zdecydowanie powinniście rozważyć ten wyjątkowy egzemplarz.

Gitarę sprzedaję formalnie jako używany sprzęt, ale praktycznie niczym nie różni się od nówki. Ślady użytkowania są po prostu śmieszne i instrumenty z wystawy sklepowej dystrybutora nierzadko wyglądają gorzej. Gitara jest w świetnym stanie zarówno technicznym jak i wizualnym. Oczywiście sprzęt jest w pełni sprawny, wolny od wszelkich wad i zachowany w fabrycznej konfiguracji. Progi nie widziały pilnika, elektronika lutownicy.

Jesionowy korpus 

Gitara ma korpus wykonany z jesionu (piękny kawałek).  Jesion jest u Fendera jak wiadomo  prawdziwym rarytasem. W latach 50 był standardowym materiałem do produkcji stratów i tele, obecnie producent dysponuje nim ostrożnie stosując w najwyższych modelach. Jesionowy korpus to piękna fenderowska szklanka oraz perkusyjny bas, ale również znakomity wygląd. W tym przypadku rysunek jesionowego drewna przebija przez fantastyczne, bardzo rzadkie wykończenie Tobbacco Sunburst. Całość wyglada tak jak nazwa wskazuje – bardzo luksusowo. 

Ergonomiczny gryf

Seria Am. Deluxe to jedne z najwygodniejszych Fenderow. Umiarkowanej grubości gryf o profilu C ma łagodne krawędzie oraz zmienny radius palisandrowej podstrunnicy, która od strony siodełka jest lekko zaokrąglona i wąska, a w wyższych pozycjach płaska i szeroka.  Progi  mają ułatwiający podciąganie  rozmiar medium jumbo. Wygodny dostęp do wszystkich ułatwia dodatkowo, charakterystyczne dla tej serii, podcięcie korpusu.  Jeśli szukacie wygody, to nic lepszego u Fendera nie ma. Przez lata oryginalna konstrukcja Stratocastera była optymalizowana, ten egzemplarz jest ostatnim słowem wypowiedzianym w tej kwestii. 

Przetowrniki N3

W tej gitarze zamontowane są nowoczesne, bezszumowe single N3. Zastąpiły one obecne we wcześniejszych rocznikach pickupy SCN. Te przetworniki zbudowane są w oparciu o magnesy Alnico (bridge – V, middle – II, neck – III), a więc pomimo współczesnych właściwości (silniejszy sygnał, brak szumów) zachowują charakter klasycznych przetworników Fendera sprzed dekad. Nie brzmią w każdym razie nienaturalnie i plastikowo oraz są bardzo uniwersalne.

System S1

Dodatkowo w gałce volume dyskretnie schowany został mały przełącznik, który pozwala uzyskać dostęp do alternatywnych połączeń przetworników.  Bez żadnych modyfikacji można poruszać się po brzmieniach nieosiągalnych dla klasycznych stratów. Zamiast tradycyjnych pięciu, otrzymujemy dziesięć różnych brzmień. 

Nowoczesny osprzęt

Gitara jest wyposażona w nowoczesny osprzęt. Masywny osprzęt z wajchą „na wcisk”, znakomitej klasy blokowane klucze nie pozostawiają wątpliwości, że mamy do czynienia z flagowym okrętem Fendera. 

W komplecie znakomity futerał z ABS-u oraz komplet papierów i akcesoriów od producenta. To samo dostalibyście kupując u dystrybutora.

 

 

 

Back to top