Fender American Deluxe Stratocaster Aged Cherry 2011

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Fender American Deluxe Stratocaster. To prestiżowy instrument wysokiej klasy, bardzo atrakcyjny wizualnie i doskonale wyposażony. Gitara została wyprodukowana w roku 2011, ale jest zachowana bardzo dobry stanie. Znajdą się kosmetyczne ślady użytkowania (ryski, drobne wgniotki), ale to wyłącznie nieistotna kosmetyka. Oczywiście gitara jest w pełni sprawna, wolna od wszelkich wad i zachowana w fabrycznej konfiguracji. Progi w znakomitym stanie. W zestawie jest oryginalny futerał.

Specyfikacje Fenderów należących do linii Deluxe charakteryzuje obecność licznych nowinek technicznych. Jeśli ktoś nie potrafi zaakceptować typowych bolączek klasycznych gitar Fendera (szumy, mały radius, wąskie progi, niewygodna regulacja) powinien zwrócić szczególną uwagę na ten właśnie model. Choć gitara zachowała ogólny wygląd tradycyjnego stratocastera (i całe szczęście!), niemal każdy jej element został dyskretnie przekonstruowany i unowocześniony.

Instrument w pięknym kolorze Aged Cherry. Korpus wykonany jest z jesionu o pięknym usłojeniu, gryf natomiast jest klonowy.  To pierwotna, najbardziej klasyczna konfiguracja strata, która w dzisiejszych czasach wcale nie jest tak często spotykana. Gitara wyposażona jest w profesjonalną, bezszumową elektronikę opartą o single Fender N3.  Oprócz standardowych barw typowych dla tego typu konfiguracji mamy do dyspozycji system S1 (przełącznik w gałce volume) dający dostęp do niestandardowych połączeń pickupów. Otwierają się tutaj możliwości urozmaicenia brzmienia o nieco mocniejsze barwy, podobne do tych generowanych przez humbuckery. Takie rozwiązanie pozwala poruszać się w każdym stylu muzycznym i z pewnością nie jest to gitara, która ma jakieś ograniczenia gatunkowe. 

Cechą charakterystyczną tego modelu są także smaczki takie jak korpus wyprofilowany w rejonie łączenia z gryfem, progi jumbo, zmienny radius podstrunnicy i blokowane klucze. Na główce znajduje się eleganckie metaliczne logo, markery wykonane zostały z macicy perłowej abalone, wajcha nie ma klasycznej plastikowej nasadki i mocuje się ją „na wcisk”. Jeśli zebrać to wszystko do kupy okaże się, że ta gitara od modeli standardowych różni się prawie wszystkim.