Fender Am. Standard Stratocaster Butterscotch Blonde 2006 USA

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje dość rzadki wariant amerykańskiego Stratocastera. To wyprodukowany w roku 2006, limitowany, wypuszczony z okazji sześćdziesięciolecia marki American Standard w nietypowym dla strata (za to bardzo typowym dla tele) wykończeniu Butterscotch Blonde. Poza niezwykle oryginalnym wyglądem, gitarę wyróżnia także korpus wykonany z jesionu, który jest bardzo cenionym materiałem do budowy tego typu instrumentów Wielu gitarzystów uważa, że Fendery wykonane z jesionowego drewna oferują najszlachetniejsze brzmienie (klarowna góra, punktowy bas). Sam producent również zdaje się mieć świadomość szczególnych walorów tego materiału i nie szasta nim na lewo i prawo stosując w byle jakich gitarach. Takie instrumenty nie są więc najtańsze, ale cieszą się szczególnym uznaniem i są poszukiwane. 

Ten egzemplarz ma prawie 15 lat, ale zachowany jest w znakomitym stanie. Nie licząc zamarkowanego obicia na boku i jakichś pomniejszych  śladów użytkowania i upływu czasu na lakierze na lakierze nieznacznie tylko różni się od nówki. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Gitara jest w pełni sprawna, nie była nigdy modyfikowana i jest wolna od wszelkich wad. 

Gitara wyprodukowana w USA  to porządna jakość drewna,  wysokiej klasy osprzęt i solidne wykonanie. Instrument nie jest może najtańszy, ale za to lepiej  utrzymuje wartość na rynku wtórnym, co czyni go dobrym wyborem również z ekonomicznego punktu widzenia. Ten instrument stracił na wartości raz – po opuszczeniu sklepu i do końca swych dni, jeśli nie spotka go jakaś nieprzyjemna przygoda, będzie utrzymywał cenę rynkową na wysokim poziomie. 

Ten strat jest skonfigurowany na tyle dobrze, że powinien bez problemu zadowolić większość gitarzystów. Najważniejszą cechą serii American Standard jest właśnie to, że te instrumenty są bardzo bezpiecznym wyborem, pozwalającym poznać Stratocastera w najbardziej uniwersalnej odsłonie – pickupy mają optymalny sygnał zarówno dla kanału czystego jak i przesterowanego, radius 9,5 nie jest uciążliwy przy współczesnych technikach gry,  progi medium zapewniają wysoki komfort a regulacja gryfu od struny główki ułatwia setup. To wcielenie strata jest prawdziwym koniem roboczym o tysiącu zastosowań.

Back to top