Duesenberg 49er Blue Perloid 2007

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje wspaniałą gitarę Duesenberg 49er w wystrzałowym malowaniu Blue Perloid, które naprawdę robi wrażenie. Tego typu szalone wykończenia są znakiem rozpoznawczym Duesenberga i w połączeniu z firmowym osprzętem w klimacie art deco składają się na jedyny w swoim rodzaju wygląd instrumentów marki.

Gitara to jak widać na pierwszy rzut oka wariacja na temat modelu Les Paul. Nie jest to jednak kolejna replika klasycznej propozycji Gibsona, lecz – jak na dzieło niemieckich inżynierów przystało – przemyślana na nowo konstrukcja, oferująca zdecydowanie nową jakość.

Mamy tu wprawdzie kształt typu singlecut i słusznej grubości mahoniowy korpus z klonowym topem, ale jest też sporo zmian jak struny przewlekane przez korpus, długa menzura, czy rzadka (minimalistyczna, ale niezwykle funkcjonalna) konfiguracja pickupów oparta o humbuckera przy mostku i singla przy gryfie. Warto także podkreślić naprawdę wygodny, niezbyt gruby jak na tego typu konstrukcję gryf, który pozwala poczuć się naprawdę swobodnie. Ogólnie Duesenbergi są pod względem lutniczym ponadprzeciętnie dopracowanymi gitarami, które pomimo bardzo klasycznej stylistyki oferują świetną ergonomię.

Instrument jest używany, ale zachowany w bardzo dobrym stanie. Dopatrzycie się jakichś mikrorysek (głównie z tyłu), ale nie ma żadnych istotnych śladów jak odpryski itd. Ogólnie świetny stan, trudno chcieć więcej od używanego instrumentu, który ma 17 lat (rocznik 2007). Technicznie także wszystko w porządku. Progi w znakomitym stanie.

W zestawie widoczny na zdjęciach futerał.