Cole Clark Angel 2 Redwood/Rosewood Natural 2016

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę akustyczną Cole Clark Angel 2. To oczywiście jeden z najważniejszych modeli względnie nowej, ale dobrze znanej na całym świecie australijskiej manufaktury. Znakomicie skonfigurowane i fantastycznie wyglądające gitary z południowej półkuli od ponad dwudziestu lat z powodzeniem podbijają rynek gitar akustycznych stając w szranki z instrumentami o wiele dłuższej historii i wyższej cenie.

Angel 2 to wspaniały przykład tego jak stworzyć instrument solidny, funkcjonalny, efektowny wizualnie i jednocześnie podejść do tematu w sposób niesztampowy. Gitarę wyróżnia unikalna płyta wierzchnia z sekwoi o przepięknym rysunku i nietuzinkowej kolorystyce. Ten niezwykły element w połączeniu z wieloma kunsztownymi detalami, jak trójkątne zakończenie podstrunnicy, czy przepiękna główka, finezyjnie połączona z szyjką, składa się na powalającą prezencję gitary.

Cole Clark to jednak nie tylko wizualne fajerwerki, ale przede wszystkim bezkompromisowe podejście do kwestii lutniczych. Gitara poszczycić się może nie tylko konstrukcją w całości z litego drewna (brak laminatów), ale również (znanym z gitary klasycznej) łączeniem gryfu z korpusem metodą na hiszpański obcas, zapewniającym najlepszą integrację tonalną całego instrumentu. Jeśli szukacie więc gitary, która od strony technicznej reprezentuje najwyższy poziom, warto zainteresować się tym modelem. Nie ma tu miejsca na kompromisy i to po prostu słychać.

To jeszcze nie wszystko. Nie można w końcu pominąć ważnego elementu specyfikacji jakim jest doskonała, uznawana za jedną z najlepszych na świecie, fabryczna elektronika Cole Clark 3-way pickup system. Ten rozbudowany preamp łączy aż trzy różne źródła dźwięku. Oprócz klasycznego piezo pod wkładem mostka znajdziemy także sensor płyty wierzchniej i wewnętrzny mikrofon. Takie rozwiązania pozwala cieszyć się naturalnym i bogatym brzmieniem również podczas korzystania z nagłośnienia.

Gitara wyprodukowana w roku 2016, zachowana w niemal idealnym stanie. Może ktoś dopatrzy się jakichś minimalnych śladów użytkowania, ale generalnie nie ma o czym mówić. Pod względem technicznym wszystko w najlepszym porządku. To w pełni sprawny, gotowy do gry instrument.