Burny SG Standard 61 Heritage Cherry 80’s

SPRZEDANE
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę elektryczną Burny SG. Instrument to ceniona za jakość wykonania, brzmienie i ogólną prezencję japońska replika Gibsona SG Standard 61. Sprzęt wyprodukowany w latach 80. Dokładny rocznik jest trudny do ustalenia ze względu na fakt, że gitary Burny z tamtego okresu nie miały numerów seryjnych.  

Instrument znakomicie wypada i naprawdę niczego mu nie brakuje. Ma kultowy kształt, klasyczny kolor i bardzo solidną specyfikację. Rogata, mahoniowa deska z dwoma humbuckerami to od lat jeden z symboli rocka. SG jest lekkie (ten egzemplarz 3,3 kg), ergonomiczne (zapewnia znakomity dostęp do całego gryfu) i bardzo uniwersalne. Pociągnie wszystko od ciężkich brzmień, przez blues-rocka bo jazz czy funk. To prawdziwy koń roboczy, którego można zagonić do wielu prac. 

Gitara ma swoje lata, ale zachowana jest w bardzo przyzwoitym stanie. Znajdzie się parę obić, trochę rysek, śladów upływu czasu na osprzęcie i dodatkowe dziurki przy zaczepie paska, ale generalnie jak na ponad trzydziestoletni instrument prezentuje się naprawdę super. Jest klimacik vintage, ale bez ekstremów. Technicznie wiosło sprawuje się bez zarzutu. Wszystko działa, progi są w znakomitej kondycji. Jeśli chodzi o modyfikacje to klucze zostały wymienione na idealnie pasujące stylistycznie, ale znacznie stabilniejsze Schallery. Poza tym fabryczny przetwornik pod mostkiem został zastąpiony pickupem Seymour Duncan  prawdopodobnie z roku 1986 (naklejka DCP, impedancja około 13 kOhm). Taki stary Seymour to fajny bonus, wiec fajnie mieć go na pokładzie swojej gitary. Poza tym jeszcze kondensatory zostały wymienione na Orange Drop.

Zdecydowanie polecam. Bardzo mocna propozycja w swoim budżecie. W pełni profesjonalne wiosło za rozsądną cenę.

 

 

 

 

 

 

Back to top