Ampeg GVT52-212 wzmacniacz lampowy

SPRZEDANE
Sprzedane!

Elektryczna Dusza zaprasza do zakupu wzmacniacza lampowego Ampeg GVT52-212. Ponieważ ta marka współcześnie kojarzona jest raczej ze sprzętem dedykowanym do gitary basowej, warto podkreślić, że przeznaczeniem tego pieca jest współpraca z gitarą elektryczną. Ze wzmacniaczami gitarowymi Ampega jest tak, że pojawiają się jako krótki wypust, który zostaje wyprzedany na pniu, a potem przestają być dostępne na nieokreślony czas. Nie inaczej było w tym przypadku. Tego pieca nie możecie ot tak kupić sobie w sklepie – nie ma ich już i koniec. Taka to dziwaczna filozofia Ampega, który mając przecież wielkie zasługi poza rezerwatem gitary basowej mógłby z powodzeniem utrzymywać wachlarz sprzętu gitarowego, ale z jakiegoś powodu tego nie robi. Bez względu na swoją obecną politykę firma to kawał gitarowej historii, która szczególnie w Polsce wydaje się niedostatecznie doceniona. Na Ampegach grali i grają naprawdę najwięksi.

Ampeg ma 50W. To idealna moc do grania w kapeli. Można korzystać z w pełni nasyconego brzmienia mając zapas mocy na wypadek potrzeby koncertowania w otoczeniu startujących wahadłowców. Do grania w domu przewidziano redukcję mocy o połowę, do 25W. Poza tym, że każdy kanał ma niezależny gain i regulację głośności, combo wyposażone jest w master volume.  Nie znam drugiego wzmacniacza, którego dałoby się ściszyć tak skutecznie. W kategorii możliwości dostosowania głośności do warunków bez wahania wystawiam temu piecowi ocenę 10 na 10.

Jeśli chodzi o dostępny barwy to pierwszy kanał jest naprawdę czysty i bardzo późno zaczyna się łamać, drugi natomiast oferuje szeroki zakres przesterowania od bluesa po ciężki rock. Oba kanały wyposażone są w pełną korekcję w układzie Baxandalla. W odróżnieniu od popularniejszych obecnie equalizerów półkowych poszczególne zakresy są od siebie odseparowane i regulacja jednego nie wpływa na inny. Innymi słowy: podbijając bas, nie wpływasz na środek pasma itd. Do tego zakres korekcji jest naprawdę duży 12dB w górę i w dół, co pozwala na swobodą kreację rozmaitych barw. Pierwotne korektory Baxandala były dwupasmowe (bass, treble), ten wzmacniacz ma dodatkową gałkę mid, która wpływa na charakter i nasycenie przesterowania.

Piec wyposażony jest w klasyczny reverb sprężynowy o potężnym zakresie regulacji. Na pokładzie również pętla efektów oraz szereg wyjść na kolumny.

Wzmacniacz w bardzo dobrym  stanie, ma kosmetyczne ślady użytkowania (drobne ślady na toleksie, wytarte napisy half/full przy redukcji mocy). Sprzęt jest w pełni sprawy i nie wymaga żadnego wkładu finansowego. W zestawie jest oryginalny footswitch, który zmienia kanały oraz daje dostęp do opcji boost. Zdecydowanie polecam – to bardzo oryginalny, znakomicie wyposażony piec, który jest jak na mój gust o wiele lepszym wyborem niż typowe pozycje Fendera, Peaveya, Marshalla i Voxa dostępne na tym pułapie cenowym. Na pewno znacznie bardziej oryginalny.