Gibson Les Paul Standard Wine Red 1991

Sprzedane
Sprzedane!

Uwaga! Ta gitara miała pękniętą główkę.

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gibson Les Paul Standard. Tym razem egzemplarz z roku 1991 a więc z bardzo szanowanego okresu w historii marki jakim są wczesne lata 90. Gitara w klasycznym kolorze Wine Red i w całości (oprócz zaczepów paska) oryginalnej specyfikacji (pickupy 498t/490R).

To wspaniały instrument z fajnego rocznika, ale niestety w przeszłości miał przygodę w postaci pękniętej główki. Nie było to na szczęście poważne złamanie z zupełną dekapitacją. Na froncie główki popękał tylko lakier, a szczelina z tyłu szyjki została sklejona i doraźnie podlakierowana. Odnawiając cały gryf dałoby się pewnie uczynić naprawę niezauważalną, ale w kontekście naturalnych licznych śladów użytkowania (wytarcia lakieru z tyłu gryfu), których pełno ma ta gitara miejsce naprawy wpisuje się w natrualny relic i pasuje do całości. Widać, że to intensywnie używany instrument z historią i zdecydowaliśmy pozostawić go w taki stanie, co również zalecamy nowemu właścicielowi. Nic się z tym nie dzieje i dziać nie będzie. Takie rzeczy zdarzają się Gibsonom i nic na to nie poradzimy. To w nadal znakomity instrument, który ze względu na opisane okoliczności proponujemy w świetnej jak na ten znakomity rocznik cenie.

Gitara to łakomy kąsek dla wszystkich tych, którzy niekoniecznie przychylnym okiem patrzą na najnowsze produkty Gibsona. Prestiż Gibsonów z lat 90 nieustannie wzrasta, już dzisiaj widuje się instrumenty z tamtych lat kosztujące spore sumy. Mają te gitary bardzo dobrą prasę, są chwalone, poszukiwane i coraz droższe. Jeśli poszukujecie gibsonowskiej klasyki bez wodotrysków, taki bardzo solidny Standard ma szansę przypaść wam do gustu.

Gitara w pełni sprawna technicznie. Wszystkie elementy mechaniczne i elektroniczne działają jak należy. Regulacja gryfu jest w pełni sprawna, progi nie mają większych śladów (mogły mieć szlif w przeszłości). Elektronika spisuje się bez zarzutu, wygląda na niedotykaną odkąd wyszła z fabryki. To naprawdę dobrze zachowany instrument.

W cenie niewiele większej niż za współczesnego Les Paula Studio możecie sobie sprawić interesujący kawałek historii.

W zestawie oryginalny futerał, który też swoją wartość ma.

 

7

 

999