Taylor 410ce Natural USA 2010

Sprzedane
Sprzedane!

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Taylor 410ce, a więc całkiem już wysoki model ze stajni jednego z wiodących amerykańskich producentów gitar akustycznych.

Owszem, istnieją Taylory jeszcze lepsze i jeszcze droższe, ale już 410ce bez dwóch zdań osiąga w pełni profesjonalny poziom i powinien zadowolić nawet najbardziej wymagających gitarzystów. Ta gitara jako nowa kosztuje sporo ponad 10 tysięcy złotych, można mieć więc wobec niej już całkiem konkretne oczekiwania.

Instrument jest utrzymany w cenionej estetyce marki i naprawdę wspaniale się prezentuje. Przede wszystkim ma jednak naprawdę solidną specyfikację opartą wyłącznie o lite drewno (brak laminatów) i fantastyczną, jedną najlepszych na świecie, elektronikę Expression System, która brzmi po prostu świetnie. Top gitary to oczywiście świerk, tył i boczki ovangkol, gryf mahoń a podstrunnica powstała z hebanu. Gitara doskonale nadaje się do grania kostką klimatów folk-rockowych, ale nie powinni pogardzić nią także fingerstyle’owcy. Ważną cechą modelu jest oczywiście wygodny gryf z siodełkiem o szerokości 44,45 mm. Jako że jest to wiosło z cutawayem na ergonomię nie można narzekać.

Instrument wyprodukowany w roku 2010, oczywiście made in USA. Ma już 12 lat, ale trzyma się świetnie. Znajdzie się trochę rysek i drobnych obić, ale nic szczególnego. Technicznie wszystko w najlepszym porządku. Działa wszystko od A do Z i nie ma o czym mówić. Gitara jest ustawiona i gotowa do gry. W zestawie jest oryginalny futerał, który ma trochę śladów użytkowania.

Gitara to prawdziwy wół roboczy, który sprawdzi się w większości sytuacji. Zdecydowanie polecam.