Gretsch Electromatic 5120 Orange Stain Korea 2009

Sprzedane
Sprzedane!
  • 6 miesięcy gwarancji
  • darmowa wysyłka
  • pełna satysfakcja

Elektryczna Dusza prezentuje gitarę Gretsch G5120T. Jest to hollow-body w bardzo charakterystycznym dla marki pomarańczowym kolorze. Instrument nie ma bloku centralnego, jest całkowicie pusty w środku dzięki czemu jest dźwięczny i głośny na sucho i ma bardzo bogate brzmienie typu vintage po podłączeniu do wzmacniacza. Sprawdzi się w brzmieniach czystych (jazz, country) jak również na staroświeckich, łagodnych przesterach (rockabilly). Doskonale poradzi sobie również w indie rocku i wszelkich odmianach alternatywy.

Gitara wyprodukowana w Korei, jest jednym z wyższych współcześnie produkowanych tam modeli. Instrument ma konkretne pickupy Blacktop FilterTrons oraz bardzo przyzwoity osprzęt z odkrytymi kluczami, regulowanym mostkiem oraz Bigsby B6. Stylistycznie gitara nawiązuje do koszmarnie drogich, klasycznych modeli Gretscha sprzed lat, pod względem brzmieniowym oferuje typowy dla marki rockandrollowy sound. Za rozsądne pieniądze można mieć zupełnie profesjonalny instrument w klimacie lat lat 50 i cieszyć się fantastycznym brzmieniem retro. Poza tym gitara zdecydowanie cieszy oko. Jest bardzo dobrze wykonana i ma wszystkie wizualne smaczki typowe dla marki Gretsch.

Formalnie sprzedaję gitarę jako używaną, ale w praktyce jest niemal jak nówka ze sklepu. Stan jest rewelacyjny zwłaszcza w kontekście rocznika 2009, z którego pochodzi instrument. Może ktoś dopatrzy się jakiegoś minimalnego śladu użytkowania, generalnie jednak nie ma o czym mówić. Instrument jest oczywiście w pełni sprawny, wolny od wszelkich wad i niemodyfikowany, progi są w świetnym stanie.

W komplecie z gitarą oferuję także nietani, oryginalny twardy futerał marki Gretsch. Nie ma go w fabrycznym zestawie, więc to wspaniały atut.